25 maja, 2017

Animacje urodzinowe w plenerze – 5 ciekawych pomysłów

Animacje na urodziny to bardzo szerokie zagadnienie. Profesjonalni animatorzy muszą być przygotowani na szczególne wymagania swoich małych podopiecznych i ich rodziców.

Animacje na urodziny to bardzo szerokie zagadnienie. Profesjonalni animatorzy muszą być przygotowani na szczególne wymagania swoich małych podopiecznych i ich rodziców. Dzieci coraz trudniej jest czymś zaskoczyć i sprawić, aby przez kilka godzin z ich małych buziek nie schodził uśmiech. Wciąż jednym z najbardziej niezawodnych sposobów są animacje urodzinowe w plenerze, które pozwalają połączyć zabawę z aktywnością fizyczną. Przedstawiamy 5 bardzo ciekawych pomysłów.

1.Dmuchane atrakcje – to niezawodny sposób na sprawienie dzieciom ogromnej radości. W końcu każdy maluch marzy, aby mieć dmuchany zamek i ogromną zjeżdżalnię tylko dla siebie i przyjaciół. Wbrew pozorom wynajęcie takich atrakcji nie jest bardzo kosztowne, a tym bardziej kłopotliwe. Firma zajmuje się dowozem, rozłożeniem dmuchanych zabawek na wyznaczonym terenie, a po skończonej zabawie odbiera akcesoria. O zorganizowanie tak zwanych „dmuchańców” można oczywiście poprosić animatorów czasu wolnego dzieci.

2.Turniej sportowy – idealny wybór w sytuacji, gdy dzieci zbyt dużo czasu spędzają przed komputerem i przydałoby im się więcej ruchu. Turniej sportowy wcale nie musi się ograniczać do meczu piłkarskiego. Można sięgnąć po klasykę gatunku, czyli np. wyścigi w workach, skakanie przez ogromną skakankę czy pokonywanie prowizorycznego toru przeszkód. Takie zabawy są o tyle wartościowe, że budzą w dzieciach potrzebę rywalizacji i uczą je szacunku do konkurenta.

3.Gigantyczne bańki mydlane – to wciąż nowość, która jednak „chwyta” na każdej imprezie dla dzieci. Maluchy uwielbiają gonić za bańkami, szczególnie podejmować próby wejścia do gigantycznej bańki mydlanej.

4.Gra terenowa – dorośli na pewno pamiętają podchody, ale współczesne dzieci mają do wyboru znacznie więcej atrakcyjnych gier terenowych. Pomysłów jest mnóstwo i wiele zależy tutaj od kreatywności animatora. Można zorganizować grę w tematyce Harry’ego Pottera, Piratów z Karaibów czy nawet Trolli. Jedno jest pewne: gra terenowa znakomicie integruje maluchy, rozwija je intelektualnie i pozwala im odkryć, że zabawa bez komputera może być bardzo atrakcyjna.

5.Poszukiwanie skarbów – kolejna niezawodna zabawa, która z jednej strony wywołuje w dzieciach potrzebę rywalizacji, a z drugiej pozwala im poznawać przyrodę i ćwiczyć się w rozwiązywaniu zagadek. „Skarb” powinien być na tyle dobrze ukryty, a wskazówki na tyle kreatywne, aby dzieci naprawdę musiały się wysilić – oczywiście pod okiem animatora. W przypadku imprezy urodzinowej rolę skarbu może pełnić prezent dla małego jubilata oraz kosz słodkości dla jego gości.

Plenerowe animacje dla dzieci są fantastycznym sposobem na oderwanie maluchów od komputerów, konsol i innych gadżetów elektronicznych. Gwarantujemy, że po kilku tak aktywnie spędzonych godzinach pociechy będą marzyć już tylko o kąpieli i szybkim pójściu spać – na czym oczywiście skorzystają rodzice.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA