Kompleksowa

realizacja eventów

Animacje urodzinowe w plenerze – 5 ciekawych pomysłów

Data wpisu: 25.05.2017
Zdjęcie główne #212 - Animacje urodzinowe w plenerze – 5 ciekawych pomysłów

Animacje na urodziny to bardzo szerokie zagadnienie. Profesjonalni animatorzy muszą być przygotowani na szczególne wymagania swoich małych podopiecznych i ich rodziców. Dzieci coraz trudniej jest czymś zaskoczyć i sprawić, aby przez kilka godzin z ich małych buziek nie schodził uśmiech. Wciąż jednym z najbardziej niezawodnych sposobów są animacje urodzinowe w plenerze, które pozwalają połączyć zabawę z aktywnością fizyczną. Przedstawiamy 5 bardzo ciekawych pomysłów.

 

1.Dmuchane atrakcje – to niezawodny sposób na sprawienie dzieciom ogromnej radości. W końcu każdy maluch marzy, aby mieć dmuchany zamek i ogromną zjeżdżalnię tylko dla siebie i przyjaciół. Wbrew pozorom wynajęcie takich atrakcji nie jest bardzo kosztowne, a tym bardziej kłopotliwe. Firma zajmuje się dowozem, rozłożeniem dmuchanych zabawek na wyznaczonym terenie, a po skończonej zabawie odbiera akcesoria. O zorganizowanie tak zwanych „dmuchańców” można oczywiście poprosić animatorów czasu wolnego dzieci.

2.Turniej sportowy – idealny wybór w sytuacji, gdy dzieci zbyt dużo czasu spędzają przed komputerem i przydałoby im się więcej ruchu. Turniej sportowy wcale nie musi się ograniczać do meczu piłkarskiego. Można sięgnąć po klasykę gatunku, czyli np. wyścigi w workach, skakanie przez ogromną skakankę czy pokonywanie prowizorycznego toru przeszkód. Takie zabawy są o tyle wartościowe, że budzą w dzieciach potrzebę rywalizacji i uczą je szacunku do konkurenta.

3.Gigantyczne bańki mydlane – to wciąż nowość, która jednak „chwyta” na każdej imprezie dla dzieci. Maluchy uwielbiają gonić za bańkami, szczególnie podejmować próby wejścia do gigantycznej bańki mydlanej.

4.Gra terenowa – dorośli na pewno pamiętają podchody, ale współczesne dzieci mają do wyboru znacznie więcej atrakcyjnych gier terenowych. Pomysłów jest mnóstwo i wiele zależy tutaj od kreatywności animatora. Można zorganizować grę w tematyce Harry'ego Pottera, Piratów z Karaibów czy nawet Trolli. Jedno jest pewne: gra terenowa znakomicie integruje maluchy, rozwija je intelektualnie i pozwala im odkryć, że zabawa bez komputera może być bardzo atrakcyjna.

5.Poszukiwanie skarbów – kolejna niezawodna zabawa, która z jednej strony wywołuje w dzieciach potrzebę rywalizacji, a z drugiej pozwala im poznawać przyrodę i ćwiczyć się w rozwiązywaniu zagadek. „Skarb” powinien być na tyle dobrze ukryty, a wskazówki na tyle kreatywne, aby dzieci naprawdę musiały się wysilić – oczywiście pod okiem animatora. W przypadku imprezy urodzinowej rolę skarbu może pełnić prezent dla małego jubilata oraz kosz słodkości dla jego gości.

Plenerowe animacje dla dzieci są fantastycznym sposobem na oderwanie maluchów od komputerów, konsol i innych gadżetów elektronicznych. Gwarantujemy, że po kilku tak aktywnie spędzonych godzinach pociechy będą marzyć już tylko o kąpieli i szybkim pójściu spać – na czym oczywiście skorzystają rodzice.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.