Kompleksowa

realizacja eventów

Dlaczego NIE warto organizować urodzin dziecka samodzielnie? 5 mocnych powodów.

Data wpisu: 07.05.2017
Zdjęcie główne #183 - Dlaczego NIE warto organizować urodzin dziecka samodzielnie? 5 mocnych powodów

Każdy rodzic dziecka w wieku przedszkolnym prędzej czy później stanie przed problemem zorganizowania urodzin dla pociechy i jej przyjaciół. Skoro Zosia dostała zaproszenie od Julki, a potem od Kasi, Bartka, Krzysia i Natalki, to wypada odwdzięczyć się własną imprezą. Jeszcze kilkanaście lat temu oczywistością było organizowanie urodzin w domu. Czasy się jednak zmieniają i obecnie rodzice mają do wyboru znacznie więcej możliwości. Nie muszą przy tym brać trudu organizacji imprezy na swoje barki. Dlaczego warto skorzystać z pomocy fachowców? Poznaj 5 argumentów.

  1. Naprawdę chcesz się w to „wpakować”? - powiedzmy sobie szczerze: samodzielna organizacja imprezy dla kilkulatków jest złym pomysłem. Szczególnie mamy tutaj na myśli potrzeby rodziców. Oszczędności wcale nie są duże, a sprzątanie i konieczność ciągłego pilnowania maluchów dają się mocno we znaki. Lepiej więc zaufać komuś, kto ma odpowiednie doświadczenie i przede wszystkim lubi spędzać czas z gromadką maluchów.
  2. Duża odpowiedzialność – oczywistym jest, że organizatorem urodzin dziecka nie jest ono samo, ale jedno z rodziców. To oznacza, że formalnie spada na Ciebie obowiązek zapewnienia dzieciom komfortowych warunków i przede wszystkim bezpieczeństwa. W praktyce będzie to wyglądać tak: dzieci się bawią, a Ty jesteś opiekunem/opiekunką, kucharzem/kucharką, kelnerem/kelnerką, sprzątaczem/sprzątaczką, animatorem/animatorką i jeszcze oczywiście fotografem. Zapomnieliśmy dodać, że wszystkie te role wykonujesz jednocześnie. Słaba wizja, prawda?
  3. Dzieci trzeba zachęcać do zabawy – to mit, że wystarczy zamknąć maluchy w pokoju pełnym zabawek i mieć święty spokój. Efekt będzie taki, że albo dzieci będą bawić się niezależnie od siebie, albo szybko pokłócą się o zabawki. Dzieci naprawdę potrzebują przewodnika, także w zabawie. Profesjonalny animator jest po to, aby zachęcić maluchy do wspólnej aktywności, poznać je z nowymi formami zabawy, a tym samym zaciekawić, zaintrygować i wywalczyć ich pełne skupienie. Taka aktywna forma zabawy w grupie świetnie rozwija dzieci i uczy je nawiązywania relacji. Rodzicowi nigdy nie wystarczy cierpliwości i umiejętności, aby stać się takim przewodnikiem.
  4. Brak czasu – jeśli pracujesz, to na pewno możesz samodzielnie opisać ten argument. Każdy pracujący rodzic wie, jak trudno jest pogodzić życie zawodowe z prywatnym i jeszcze znaleźć czas na rodzinne aktywności. Jeśli po 8 godzinach pracy marzysz tylko o tym, aby przytulić się do dziecka i obejrzeć z nim bajkę, to nie bierz na siebie dodatkowych obowiązków. Nie musisz tego robić – w Twoim mieście na pewno działają profesjonalni animatorzy zabaw dla dzieci, którzy zorganizują świetne urodzinki i zdejmą Ci tę jedną rzecz z głowy.
  5. Brak akcesoriów – Twoje dziecko kocha bohaterów „Krainy Lodu”? Na pewno marzy, aby w urodzinki spotkać Elzę i Annę, a może nawet Svena. Wypożyczenie kostiumów i przygotowanie dekoracji jest bardzo czasochłonne, kosztowne i w ogóle kłopotliwe. Jeśli zdecydujesz się na pomoc profesjonalistów, to wystarczy, że rzucisz hasło. Resztą zajmą się animatorzy, którzy mają dostęp do niezbędnych akcesoriów i mogą przygotować imprezę urodzinową dziecka w praktycznie dowolnym charakterze.

Po poznaniu tych 5 argumentów pewnie już wiesz, że samodzielna organizacja urodzin dziecka nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jeśli zależy Ci, aby pociecha zapamiętała ten dzień na długo, skorzystaj z usług profesjonalistów. To wygodne i wcale nie tak drogie rozwiązanie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.