Kompleksowa

realizacja eventów

Dzieci na weselu – co zrobić, aby się nie nudziły?

Data wpisu: 20.04.2017
Zdjęcie główne #184 - Dzieci na weselu – co zrobić, aby się nie nudziły?

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie dla Pary Młodej. Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie, aby na uroczystość nie zaprosić dzieci. Dziś nadal nie jest to normą, ale coraz częściej narzeczeni rozważają zasugerowanie swoim bliskim, by maluchy zostawili w domu. Taka prośba może zostać bardzo źle odebrana i skończyć się nawet rodzinną awanturą. Młodym jednak przede wszystkim zależy na tym, aby wszyscy goście mogli się swobodnie bawić i nie musieli opuszczać wesela z powodu marudzących dzieci. Świetnym rozwiązaniem tego problemu może być wynajęcie profesjonalnego animatora, który zajmie się maluchami i zapewni im masę rozrywek.

W czasie wesela dzieci się nudzą

I nie można się im dziwić. Dzieci niekoniecznie fascynuje podniosła atmosfera ślubu oraz późniejsze szalone zabawy na sali weselnej. Te mniejsze czują się zagubione i przestraszone głośną muzyką, krzykami dorosłych, dziwnym zachowaniem taty (szczególnie po tym brzydko pachnącym, przezroczystym „soczku”). Starsze natomiast nie mogą znaleźć sobie miejsca, bo rodzice zabraniają im wychodzenia na zewnątrz i chowania się w toaletach. Jednym słowem: nuda.

Efekt jest taki, że weselnicy, którzy przyszli na uroczystość z dziećmi, nie mogą się rozluźnić. Wciąż muszą pilnować pociech, zabawiać je, karmić, sprawdzać, czy czegoś nie stłukły. Po kilku godzinach takiej katorgi (i wysłuchiwania po raz setny: „Kiedy do domu?”) rodzice szybko żegnają się z Parą Młodą i wracają do domu.

Właśnie z tego powodu coraz częściej są organizowane wesela tylko dla dorosłych. Para Młoda nie chce nikogo urazić – przyszłym małżonkom po prostu zależy, aby dzieci nie stały się przeszkodą w dobrej zabawie. Na szczęście można ten problem rozwiązać w przyjemniejszy sposób i pomyśleć o zaproszeniu animatora.

Kącik dla dzieci, czyli mini-wesele dla najmłodszych

Kąciki animacyjne dla najmłodszych uczestników wesela są sprawdzonym sposobem na pogodzenie dobrej zabawy rodziców z potrzebami dzieci. Od lat spotyka się je na imprezach organizowanych w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych.

Chodzi o to, aby dzieci były pod opieką wykwalifikowanego animatora lub animatorów – w zależności od liczby podopiecznych. Na sali weselnej wydziela się niewielką powierzchnię na stoliki, pufy i materace oraz inne akcesoria niezbędne do świetnej zabawy. Podczas gdy dorośli weselnicy tańczą do hitów zespołów Boys i Weekend oraz korzystają z atrakcji weselnego stołu, ich dzieci wkraczają do świata fantazji.

Animacje mogą mieć różny charakter. Bardzo modne są kąciki artystyczne, w których maluchy rysują, lepią w plastelinie, malują czy tworzą prostą biżuterię. Hitem ostatnich miesięcy są również zajęcia naukowe – dzieci poznają zagadnienia chemiczne, budują proste roboty czy uczą się podstaw tworzenia gier komputerowych.

Dzieci robią prezent Młodej Parze

Jedną z najciekawszych form animacyjnych dla najmłodszych uczestników wesela są krótkie warsztaty taneczne połączone z mini-disco. W pewnym momencie imprezy z parkietu schodzą dorośli weselnicy, a we władanie biorą go maluchy. Prezentują przygotowany pod okiem animatora układ taneczny, który jest pięknym i słodkim prezentem dla Pary Młodej. Następnie wszyscy uczestnicy wesela bawią się przez kilkanaście minut z dziećmi w rytm hitów dla najmłodszych.

Fajny pomysł

Bardzo miłym akcentem weselnym może być także krótki quiz, podczas którego dzieci zadają Parze Młodej pytania. Uwaga – maluchy są bardzo dociekliwe!

Pomysłów na urozmaicenie wesela z myślą o dzieciach jest mnóstwo – by wymienić chociażby dmuchane atrakcje przed salą czy gry terenowe. Wszystko zależy od możliwości technicznych, liczby dzieci i oczywiście kreatywności animatorów. Koszt w stosunku do wszystkich wydatków weselnych jest naprawdę drobny, a zadowolenie weselników z dziećmi zdecydowanie jest tego warte.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.