Kompleksowa

realizacja eventów

Niezapomniany Dzień Dziecka – 5 pomysłów na jego organizację

Data wpisu: 01.06.2018
Zdjęcie główne #213 - Niezapomniany Dzień Dziecka – 5 pomysłów na jego organizację

Pod względem mocy wywoływania uśmiechu na małych buziach z tym dniem może się równać tylko Wigilia. Dzień Dziecka jest wielkim świętem pociech i każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby był wyjątkowy. W czasach, gdy dzieci mają tak dużo, wręczenie kolejnej zabawki nie jest już dla nich taką atrakcją. W tym roku pomyśl więc o zorganizowaniu naprawdę niezapomnianego Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 fajnych pomysłów.

 

1.Wspólne prace plastyczne – najcenniejszym prezentem, jaki możesz dać swojemu dziecku w tym wyjątkowym dniu, jest Twój czas. Zaplanuj swoje obowiązki zawodowe i domowe w taki sposób, aby móc spędzić z pociechą przynajmniej kilka godzin. Chwyćcie za nożyczki, wycinanki i klej, aby stworzyć fantastyczne ozdoby, figurki i lalki, które posłużą później do zabawy w mini teatrzyk. To tylko propozycja – w grę wchodzą też kolorowanki, malowanie, własnoręczne zdobienie koszulek itd. Popuść wodze fantazji i przypomnij sobie, ile radości daje taka zabawa! Przeczytaj też nasz wpis na temat DIY z dzieckiem

2.Poważne zadanie kuchenne – niemal wszystkie dzieci są ciekawe, jak to się dzieje, że mama lub tata przygotowują takie pyszne obiady i ciasta. Czas najwyższy wtajemniczyć pociechę w sztukę kulinarną! Znajdź jakiś kreatywny przepis, niekoniecznie na nudne domowe babeczki. Cukierniczym hitem są teraz cake popsy, czyli ciastka na patyku. Ich samodzielne zrobienie i ozdobienie będzie dla dziecka prawdziwą frajdą. Pomysłów jest oczywiście znacznie więcej. Możecie razem zrobić własną czekoladę lub przyrządzić domową pizzę – to w końcu Dzień Dziecka i Twoja pociecha nie musi zjeść super zdrowego obiadu. Jeśli natomiast masz wprawę, to świetnym pomysłem będzie także wspólne upieczenie tortu z okazji Dnia Dziecka.

3.Aktywnie na świeżym powietrzu – mamy to szczęście, że Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, kiedy pogoda w naszym kraju jest już bardzo przyjemna. Warto to wykorzystać i zaplanować aktywne spędzenie tego dnia na świeżym powietrzu. Wycieczka rowerowa, zabawa w podchody, szukanie ukrytego skarbu piratów w przydomowym ogródku lub po prostu wycieczka do ZOO połączona ze zjedzeniem pysznych lodów – każde dziecko będzie wniebowzięte. Liczy się to, że spędzicie ten dzień razem!

4.Profesjonalne animacje dla dzieci – jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowanie wyjątkowego dnia dziecka, ale nie chcesz rezygnować ze sprawienia pociesze ogromnej radości, to pomyśl o powierzeniu wszystkiego profesjonalnym animatorom. Twój ogród czy mieszkanie może się na kilka godzin zamienić w oazę dziecięcego uśmiechu. Do wyboru jest mnóstwo animacji: od warsztatów decoupage i kulinarnych, przez zamykanie w ogromnej bańce mydlanej, aż po gry terenowe.  Profesjonalni animatorzy zadbają o wszystko, a Ty będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe i pod dobrą opieką. Oczywiście warto zaprosić jak najwięcej znajomych dziecka – zabawa w większym gronie to jest to! Ciekawym pomysłem będzie także zorganizowanie imprezy tematycznej, np. „Dzień Dziecka przez kontynenty”, która łączy fantastyczną zabawę z elementami edukacyjnymi.

5.Bal przebierańców – Twoje dziecko na pewno ma ukochaną postać z bajki (np. księżniczkę Poppi z „Trolli”), co zdecydowanie warto w tym dniu wykorzystać. Poszukaj lokalnej wypożyczalni strojów i zorganizuj dla pociechy fantastycznie barwny i bajkowy bal przebierańców. Zaproś inne dzieci, zadbaj o muzykę i dużo pyszności. Stroje popularnych postaci z bajek bardzo często wypożyczają też wspomniani już profesjonalni animatorzy czasu wolnego.

Wszystkie te pomysły łączy jedno: nie trzeba wydawać fortuny, aby wcielić je w życie. Nawet przeciętnie sytuowana rodzina może sobie pozwolić na zorganizowanie Dnia Dziecka, którego pociecha długo nie zapomni. Szczery, szeroki uśmiech na twarzy malucha to dostateczna motywacja!

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.