Kompleksowa

realizacja eventów

Urodziny dla dziecka – w domu czy w sali zabaw?

Data wpisu: 29.03.2018
Zdjęcie główne #209 - Urodziny dla dziecka – w domu czy w sali zabaw?

Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Maluch znajdzie się w samym centrum uwagi, dostanie piękne prezenty, wszyscy goście będą przychodzić tylko i wyłącznie do niego. Czasy, gdy szczytem marzeń dzieci był tort przygotowany przez mamę i wizyta w ZOO, dawno minęły. Dziś rodzice często stają na głowie, byle tylko dogodzić ukochanej pociesze. Nikogo już nie dziwi organizacja imprezy urodzinowej z prawdziwego zdarzenia. Rodzice najczęściej wybierają między dwiema opcjami: urodzinami dla dziecka w domu lub w sali zabaw. Które rozwiązanie jest lepsze? Podpowiadamy.

 

Urodziny dla dzieci w domu – swoboda i... sprzątanie

Organizacja urodzin dla dziecka w domu to wciąż popularne rozwiązanie, wybierane nie tylko przez rodziców dysponujący ograniczonym budżetem. Głównym atutem jest w tym przypadku oczywiście nieco niższy koszt przyjęcia. Warto jednak pamiętać o kilku wadach, wśród których największą jest konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na przygotowanie potraw, kupienie produktów, a wreszcie na późniejsze posprzątanie całego domu (urodzinki, które nie kończą się pozostawieniem bałaganu, trudno uznać za udane).

Urodziny dla dzieci waszawa w domu na pewno dają sporą swobodę. Maluch czuje się pewnie w swoim środowisku, a rodzice także mają zapewniony wyższy komfort – mogą zostawić dzieci w pokoju i w tym czasie spokojnie pooglądać telewizję lub urządzić kolację dla dorosłych.

Rada

Aby zagwarantować sobie i dziecku, że urodzinki w domu będą udane, naprawdę warto zatrudnić profesjonalnych animatorów czasu wolnego. Zawodowcy doskonale wiedzą, jak zorganizować imprezę, aby uśmiech nie schodził z małych buziek, a przy okazji znacznie odciążą rodziców.

Zalety urodzinek w domu:

  • Nieco niższy koszt organizacji
  • Swobodna atmosfera
  • Wygoda – nie trzeba nigdzie jeździć
  • Możliwość wynajęcia animatorów dla dzieci, którzy zadbają o dobrą zabawę

Wady urodzinek w domu:

  • Bałagan, który trzeba będzie posprzątać

 

Może jednak wybrać salę zabaw?

Sale zabaw to prawdziwy hit ostatnich lat. W każdym większym mieście funkcjonuje przynajmniej kilka takich przybytków, które cieszą się ogromną popularnością. Sale zabaw regularnie organizują urodziny dla dzieci, co jest bardzo wygodne. Wielu rodziców z góry odrzuca jednak tę opcję, obawiając się wysokich kosztów. To nie do końca prawda.

Owszem, wynajmując salę zabaw samodzielnie w formule „all inclusive” (picie, przekąski, kawa dla rodziców, nieograniczone korzystanie z urządzeń), trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od 30 do 50 złotych za dziecko. Tańszym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z oferty firmy animacyjnej, która współpracuje z salami zabaw i może zapewnić preferencyjną cenę (10-20 złotych za dziecko), przy okazji dbając o to, by dzieci dobrze się bawiły.

Zorganizowanie urodzinek w sali zabaw daje coś bezcennego: komfort. Rodzice nie przejmują się sprzątaniem, wystrojem, miejscami do siedzenia etc. Firma animacyjna może zorganizować praktycznie wszystko i zagwarantować, że mali uczestnicy urodzin zapamiętają imprezkę na długo.

Zalety urodzinek w sali zabaw:

  • Pełna organizacja, co odciąża rodziców
  • Brak konieczności przygotowania domu i późniejszego sprzątania
  • Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo atrakcji, których w domu brakuje

Wady urodzinek w sali zabaw:

  • Nieco wyższy koszt (można go znacznie obniżyć korzystając z pośrednictwa firmy animacyjnej)
  • Konieczność dowiezienia dziecka do sali i spędzenia kilku godzin w oczekiwaniu na zakończenie imprezy

Podsumowując: z praktycznego punktu widzenia znacznie lepszym wyborem są urodziny dla dziecka w sali zabaw. Jednak bez względu na ostateczną decyzję warto pamiętać o najważniejszej kwestii: atrakcyjnych animacjach urodzinowych, które stanowią podstawę dobrej zabawy.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.