13 sierpnia, 2018

DIY z dzieckiem, czyli pora na rodzinne prace plastyczne!

DIY, czyli akronim od Do It Yourself, to szalenie popularny trend w designie. Mnóstwo ludzi wykonuje własnoręczne ozdoby, elementy wystroju, a nawet meble.

DIY, czyli akronim od Do It Yourself, to szalenie popularny trend w designie. Mnóstwo ludzi wykonuje własnoręczne ozdoby, elementy wystroju, a nawet meble. Celem niekoniecznie jest zaoszczędzenie pieniędzy, ale przede wszystkim przyjemne i twórcze spędzenie wolnego czasu, co daje ogromną satysfakcję. Dzisiejszy wpis dedykujemy rodzicom, którzy lubią robótki ręczne i namawiamy: nie zapominajcie o pociechach! DIY z dzieckiem to fantastyczny pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu.

DIY z dzieckiem na co dzień

DIY warto potraktować jako kreatywną animację czasu wolnego. Wielu rodziców z góry zakłada, że nie ma do tego zdolności, ale to po prostu wymówka. W końcu chodzi tutaj o to, aby dać dziecku radość, obudzić w nim kreatywność i przede wszystkim spędzić ze sobą kilka chwil bez towarzystwa gadżetów elektronicznych.

DIY może być także znakomitym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Przy odrobinie wyobraźni i poświęceniu odpowiedniej ilości czasu można własnoręcznie wyczarować prawdziwe cudeńka. Przykład? Stare meble, których chcesz się pozbyć, mogą posłużyć za bazę do wykonania domku na drzewie.

OK, nie masz drzewa i mieszkacie w bloku. W takim razie pomyśl o samodzielnym stworzeniu zabawkowej kuchni (dziewczynki to uwielbiają, ale chłopcy też!), która będzie oryginalna, bardzo kolorowa i przede wszystkim trwała. Lista pomysłów jest znacznie dłuższa: domek dla lalek, ciekawe półki ścienne, karmnik dla ptaków itd.

Jeśli tematyka meblarska wydaje Ci się zbyt trudna, to ciekawą propozycją, szczególnie dla dziewczynek, może być wspólne robienie biżuterii. W Internecie jest mnóstwo gotowych zestawów DIY, ale spokojnie możecie też wykorzystać to, co znajduje się wokół Was, np. owoce jarzębiny, suszone kwiaty itd.

Jeszcze prostszą propozycją jest wykonanie zakładki do książki – wystarczy kawałek kartonu, włóczka lub kolorowy papier. Idąc tym tropem możecie stworzyć także kreatywny przybornik na biurko z rolki po papierze toaletowym czy pustych słoików.

 

Motywacja? Zbliżające się święta!

Aby zachęcić dziecko do rodzinnych prac plastycznych warto zacząć od znalezienia pretekstu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy Twoja pociecha nie wyobraża sobie spędzania wolnego czasu z dala od komputera czy konsoli. Taką motywacją mogą być zbliżające się święta Bożego Narodzenia lub Wielkanoc.

Jest wiele znakomitych pomysłów na własnoręczne ozdoby, które spokojnie może wykonać nawet małe dziecko – oczywiście przy asyście rodzica. Stroiki, pisanki, koszyczki, girlandy, bombki, łańcuchy choinkowe – to wszystko jest w Waszym zasięgu. Takie DIY z dzieckiem nie tylko gwarantuje świetną zabawę, ale także zacieśnia relacje i pozwala lepiej wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt.

 

Pomyśl o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy

W Twojej miejscowości na pewno działa jakiś dom kultury czy sala zabaw. W takich miejscach często są organizowane pokazy DIY z dzieckiem, na które są zapraszane całe rodziny. Profesjonaliści pokażą Wam jak zacząć i zainspirują Was do samodzielnej zabawy w domu.

Jeśli natomiast naprawdę nie masz zbyt wiele czasu na chodzenie na pokazy, zaproś animatorów do domu. Świetnym pretekstem może być jakaś okazja: impreza okolicznościowa, Dzień Dziecka, urodzinki pociechy. Profesjonalni animatorzy przywiozą ze sobą wszystko, co jest potrzebne do wykonywania prac z dziećmi i stworzą efektowny kącik plastyczny.

Możesz podglądać metody animatorów i w przyszłości zastosować je do samodzielnej zabawy z pociechą. Pamiętaj – liczą się chęci. Twoje dziecko zasługuje, aby poświęcić mu trochę czasu.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA