07 maja, 2017

Dlaczego NIE warto organizować urodzin dziecka samodzielnie? 5 mocnych powodów.

Każdy rodzic dziecka w wieku przedszkolnym prędzej czy później stanie przed problemem zorganizowania urodzin dla pociechy i jej przyjaciół. Skoro Zosia dostała zaproszenie od Julki, a potem od Kasi, Bartka, Krzysia i Natalki, to wypada odwdzięczyć się własną imprezą.

Każdy rodzic dziecka w wieku przedszkolnym prędzej czy później stanie przed problemem zorganizowania urodzin dla pociechy i jej przyjaciół. Skoro Zosia dostała zaproszenie od Julki, a potem od Kasi, Bartka, Krzysia i Natalki, to wypada odwdzięczyć się własną imprezą. Jeszcze kilkanaście lat temu oczywistością było organizowanie urodzin w domu. Czasy się jednak zmieniają i obecnie rodzice mają do wyboru znacznie więcej możliwości. Nie muszą przy tym brać trudu organizacji imprezy na swoje barki. Dlaczego warto skorzystać z pomocy fachowców? Poznaj 5 argumentów.

  1. Naprawdę chcesz się w to „wpakować”? – powiedzmy sobie szczerze: samodzielna organizacja imprezy dla kilkulatków jest złym pomysłem. Szczególnie mamy tutaj na myśli potrzeby rodziców. Oszczędności wcale nie są duże, a sprzątanie i konieczność ciągłego pilnowania maluchów dają się mocno we znaki. Lepiej więc zaufać komuś, kto ma odpowiednie doświadczenie i przede wszystkim lubi spędzać czas z gromadką maluchów.
  2. Duża odpowiedzialność – oczywistym jest, że organizatorem urodzin dziecka nie jest ono samo, ale jedno z rodziców. To oznacza, że formalnie spada na Ciebie obowiązek zapewnienia dzieciom komfortowych warunków i przede wszystkim bezpieczeństwa. W praktyce będzie to wyglądać tak: dzieci się bawią, a Ty jesteś opiekunem/opiekunką, kucharzem/kucharką, kelnerem/kelnerką, sprzątaczem/sprzątaczką, animatorem/animatorką i jeszcze oczywiście fotografem. Zapomnieliśmy dodać, że wszystkie te role wykonujesz jednocześnie. Słaba wizja, prawda?
  3. Dzieci trzeba zachęcać do zabawy – to mit, że wystarczy zamknąć maluchy w pokoju pełnym zabawek i mieć święty spokój. Efekt będzie taki, że albo dzieci będą bawić się niezależnie od siebie, albo szybko pokłócą się o zabawki. Dzieci naprawdę potrzebują przewodnika, także w zabawie. Profesjonalny animator jest po to, aby zachęcić maluchy do wspólnej aktywności, poznać je z nowymi formami zabawy, a tym samym zaciekawić, zaintrygować i wywalczyć ich pełne skupienie. Taka aktywna forma zabawy w grupie świetnie rozwija dzieci i uczy je nawiązywania relacji. Rodzicowi nigdy nie wystarczy cierpliwości i umiejętności, aby stać się takim przewodnikiem.
  4. Brak czasu – jeśli pracujesz, to na pewno możesz samodzielnie opisać ten argument. Każdy pracujący rodzic wie, jak trudno jest pogodzić życie zawodowe z prywatnym i jeszcze znaleźć czas na rodzinne aktywności. Jeśli po 8 godzinach pracy marzysz tylko o tym, aby przytulić się do dziecka i obejrzeć z nim bajkę, to nie bierz na siebie dodatkowych obowiązków. Nie musisz tego robić – w Twoim mieście na pewno działają profesjonalni animatorzy zabaw dla dzieci, którzy zorganizują świetne urodzinki i zdejmą Ci tę jedną rzecz z głowy.
  5. Brak akcesoriów – Twoje dziecko kocha bohaterów „Krainy Lodu”? Na pewno marzy, aby w urodzinki spotkać Elzę i Annę, a może nawet Svena. Wypożyczenie kostiumów i przygotowanie dekoracji jest bardzo czasochłonne, kosztowne i w ogóle kłopotliwe. Jeśli zdecydujesz się na pomoc profesjonalistów, to wystarczy, że rzucisz hasło. Resztą zajmą się animatorzy, którzy mają dostęp do niezbędnych akcesoriów i mogą przygotować imprezę urodzinową dziecka w praktycznie dowolnym charakterze.

Po poznaniu tych 5 argumentów pewnie już wiesz, że samodzielna organizacja urodzin dziecka nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jeśli zależy Ci, aby pociecha zapamiętała ten dzień na długo, skorzystaj z usług profesjonalistów. To wygodne i wcale nie tak drogie rozwiązanie.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA