11 maja, 2017

Idealny hotel na wakacje z dzieckiem – czym powinien się wyróżniać?

W 2016 roku na wakacje wyjechało ponad 17 milionów Polaków. Około 75% zdecydowało się spędzić urlop w Polsce, na czym bardzo skorzystały rodzime hotele.

W 2016 roku na wakacje wyjechało ponad 17 milionów Polaków. Około 75% zdecydowało się spędzić urlop w Polsce, na czym bardzo skorzystały rodzime hotele. Warto zauważyć, że większość rezerwacji w okresie wakacyjnym dotyczy pobytów z dziećmi. W Polsce rokrocznie organizowany jest plebiscyt na najlepsze hotele przyjazne rodzinom. To pokazuje, że Polakom bardzo zależy na tym, aby znaleźć obiekt odpowiadający potrzebom najmłodszych gości. Czym powinien się charakteryzować idealny hotel na wakacje z dzieckiem? Podpowiadamy.

Atrakcyjne strefy dziecięce

Wiele hoteli w opisie oferty chwali się rozbudowaną strefą zabaw, ale po przyjeździe na miejsce okazuje się, że dziecko ma do dyspozycji tylko słabo wyposażony pokój pełen starych i zniszczonych zabawek, w którym po prostu nie chce się przebywać. Dlatego hotele chcące trafiać w potrzeby rodziców z dziećmi powinny naprawdę przykładać się do tworzenia specjalnych stref dla najmłodszych.

W polskich warunkach klimatycznych warto zadbać o to, aby najmłodsi goście mieli co robić zarówno wewnątrz hotelu, jak i na zewnątrz. Sala zabaw powinna być duża, dobrze wyposażona (ideałem jest tzw. małpi gaj, czyli bezpieczny tor przeszkód ze zjeżdżalniami i zapadniami), a przede wszystkim bezpieczna. Zewnętrzny plac zabaw musi być regularnie odnawiany i oferować nieco więcej niż smutną huśtawkę i zardzewiałą zjeżdżalnię.

Rada

Warto zwrócić uwagę na podłoże zewnętrznego placu zabaw – powinno być bezpieczne. Najlepiej sprawdzają się gumowe płytki.

 

Basen!

Coraz trudniej jest sobie wyobrazić atrakcyjny hotel pozbawiony strefy basenowej. Jeśli obiekt celuje w gości przyjeżdżających z dziećmi, to jest to po prostu konieczność! Dzięki temu zarówno rodzice, jak i ich pociechy, mogą się świetnie zrelaksować bez względu na pogodę.

Bardzo ważne jest, aby przynajmniej jeden basen posiadał podgrzewaną wodę – w przeciwnym razie będzie niedostępny dla najmłodszych dzieci. Warto również zainwestować w niewielkie zjeżdżalnie i inne basenowe atrakcje. Konieczna jest także obecność ratownika!

 

Menu dla dzieci w restauracji

To bardzo ważna kwestia dla rodziców, szczególnie niejadków. Dzieci potrafią nieźle wybrzydzać, dlatego idealny hotel na wakacje z dzieckiem powinien zadbać o to, by jego najmłodsi goście nie chodzili głodni. Menu dziecięce może być proste i krótkie, ale koniecznie pełnowartościowe.

Znakomitym pomysłem będzie stworzenie specjalnej strefy kulinarnej dla dzieci, w której najmłodsi mogliby samodzielnie tworzyć fantazyjne kanapki i sałatki ze zdrowych produktów. Dużą atrakcją będą także pokazy gotowania i warsztaty kulinarne.

 

Program animacyjny

Bez tego ani rusz. W każdym hotelu adresującym swoją ofertę do rodzin powinny funkcjonować atrakcyjne animacje dla najmłodszych. Chodzi nie tylko o klasyczne mini disco, ale także zajęcia w ciągu dnia. Świetnym rozwiązaniem jest więc wynajęcie profesjonalnych animatorów, którzy zapewnią dzieciom twórcze spędzanie wolnego czasu, a tym samym odciążą rodziców i pozwolą im porządnie wypocząć.

Rada

Bardzo ważne jest to, aby hotel rzeczywiście zatrudnił doświadczonych, zawodowych animatorów, a nie zwykłe opiekunki do dzieci dbające jedynie o bezpieczeństwo maluchów.

To krótka charakterystyka idealnego hotelu na wakacje z dzieckiem. Mamy nadzieję, że ten poradnik będzie źródłem inspiracji zarówno dla rodziców, jak i samych hotelarzy.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA