01 czerwca, 2018

Niezapomniany Dzień Dziecka – 5 pomysłów na jego organizację

Pod względem mocy wywoływania uśmiechu na małych buziach z tym dniem może się równać tylko Wigilia. Dzień Dziecka jest wielkim świętem pociech i każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby był wyjątkowy.

Pod względem mocy wywoływania uśmiechu na małych buziach z tym dniem może się równać tylko Wigilia. Dzień Dziecka jest wielkim świętem pociech i każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby był wyjątkowy. W czasach, gdy dzieci mają tak dużo, wręczenie kolejnej zabawki nie jest już dla nich taką atrakcją. W tym roku pomyśl więc o zorganizowaniu naprawdę niezapomnianego Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 fajnych pomysłów.

1.Wspólne prace plastyczne – najcenniejszym prezentem, jaki możesz dać swojemu dziecku w tym wyjątkowym dniu, jest Twój czas. Zaplanuj swoje obowiązki zawodowe i domowe w taki sposób, aby móc spędzić z pociechą przynajmniej kilka godzin. Chwyćcie za nożyczki, wycinanki i klej, aby stworzyć fantastyczne ozdoby, figurki i lalki, które posłużą później do zabawy w mini teatrzyk. To tylko propozycja – w grę wchodzą też kolorowanki, malowanie, własnoręczne zdobienie koszulek itd. Popuść wodze fantazji i przypomnij sobie, ile radości daje taka zabawa! Przeczytaj też nasz wpis na temat DIY z dzieckiem

2.Poważne zadanie kuchenne – niemal wszystkie dzieci są ciekawe, jak to się dzieje, że mama lub tata przygotowują takie pyszne obiady i ciasta. Czas najwyższy wtajemniczyć pociechę w sztukę kulinarną! Znajdź jakiś kreatywny przepis, niekoniecznie na nudne domowe babeczki. Cukierniczym hitem są teraz cake popsy, czyli ciastka na patyku. Ich samodzielne zrobienie i ozdobienie będzie dla dziecka prawdziwą frajdą. Pomysłów jest oczywiście znacznie więcej. Możecie razem zrobić własną czekoladę lub przyrządzić domową pizzę – to w końcu Dzień Dziecka i Twoja pociecha nie musi zjeść super zdrowego obiadu. Jeśli natomiast masz wprawę, to świetnym pomysłem będzie także wspólne upieczenie tortu z okazji Dnia Dziecka.

3.Aktywnie na świeżym powietrzu – mamy to szczęście, że Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, kiedy pogoda w naszym kraju jest już bardzo przyjemna. Warto to wykorzystać i zaplanować aktywne spędzenie tego dnia na świeżym powietrzu. Wycieczka rowerowa, zabawa w podchody, szukanie ukrytego skarbu piratów w przydomowym ogródku lub po prostu wycieczka do ZOO połączona ze zjedzeniem pysznych lodów – każde dziecko będzie wniebowzięte. Liczy się to, że spędzicie ten dzień razem!

4.Profesjonalne animacje dla dzieci – jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowanie wyjątkowego dnia dziecka, ale nie chcesz rezygnować ze sprawienia pociesze ogromnej radości, to pomyśl o powierzeniu wszystkiego profesjonalnym animatorom. Twój ogród czy mieszkanie może się na kilka godzin zamienić w oazę dziecięcego uśmiechu. Do wyboru jest mnóstwo animacji: od warsztatów decoupage i kulinarnych, przez zamykanie w ogromnej bańce mydlanej, aż po gry terenowe.  Profesjonalni animatorzy zadbają o wszystko, a Ty będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe i pod dobrą opieką. Oczywiście warto zaprosić jak najwięcej znajomych dziecka – zabawa w większym gronie to jest to! Ciekawym pomysłem będzie także zorganizowanie imprezy tematycznej, np. „Dzień Dziecka przez kontynenty”, która łączy fantastyczną zabawę z elementami edukacyjnymi.

5.Bal przebierańców – Twoje dziecko na pewno ma ukochaną postać z bajki (np. księżniczkę Poppi z „Trolli”), co zdecydowanie warto w tym dniu wykorzystać. Poszukaj lokalnej wypożyczalni strojów i zorganizuj dla pociechy fantastycznie barwny i bajkowy bal przebierańców. Zaproś inne dzieci, zadbaj o muzykę i dużo pyszności. Stroje popularnych postaci z bajek bardzo często wypożyczają też wspomniani już profesjonalni animatorzy czasu wolnego.

Wszystkie te pomysły łączy jedno: nie trzeba wydawać fortuny, aby wcielić je w życie. Nawet przeciętnie sytuowana rodzina może sobie pozwolić na zorganizowanie Dnia Dziecka, którego pociecha długo nie zapomni. Szczery, szeroki uśmiech na twarzy malucha to dostateczna motywacja!

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA