29 grudnia, 2016

Sylwester z dziećmi, czyli jak nie być skazanym na siedzenie w domu?

Stare powiedzenie mówi, że: kto ma dzieciątko, ten ma świątko. Przekładając to na współczesny język: masz dziecko, to siedź w domu. Na szczęście czasy się zmieniają i rodzice maluchów wcale nie muszą być więźniami w swoich mieszkaniach. Wbrew pozorom można nawet zorganizować świetną zabawę sylwestrową, podczas której wybawią się i dorośli, i ich pociechy

Stare powiedzenie mówi, że: kto ma dzieciątko, ten ma świątko. Przekładając to na współczesny język: masz dziecko, to siedź w domu. Na szczęście czasy się zmieniają i rodzice maluchów wcale nie muszą być więźniami w swoich mieszkaniach. Wbrew pozorom można nawet zorganizować świetną zabawę sylwestrową, podczas której wybawią się i dorośli, i ich pociechy. Jak? Poznaj nasze sposoby.

Poszukaj restauracji, która myśli o potrzebach dzieci

Coraz więcej restauracji i hoteli organizujących bale sylwestrowe bierze pod uwagę rozterki swoich potencjalnych klientów i zaprasza ich na zabawę razem z dziećmi. Jest to jak najbardziej wykonalne. Lokal, który podchodzi do swoich obowiązków w sposób profesjonalny, na pewno pomyśli o zorganizowaniu kącika animacyjnego. Podczas gdy rodzice będą szaleć na parkiecie, ich dzieci pozostaną pod opieką zawodowych animatorów. O nudzie czy tęsknocie za mamą nie ma mowy!

Kąciki animacyjne mogą mieć różny charakter, jednak trzeba pamiętać, że to bal sylwestrowy, a więc dzieci również powinny poczuć tę wyjątkową atmosferę. Świetnie sprawdza się więc klasyczne malowanie buziek, wykonywanie ozdób karnawałowych, zabawy z balonami, nauka podstawowych kroków tanecznych.

Fajne

Bardzo dobrym pomysłem będzie też zorganizowanie mini-disco, czyli balu dziecięcego. Maluchy mogą na kilkanaście minut przejąć parkiet i zaprezentować dorosłym własne układy taneczne.

Oczywiście dzieci nie będą bawić się do rana. Taki kącik zwykle zamyka swoje podwoje po północy, ale to także zależy od wieku podopiecznych. Bywa, że dziecięca część imprezy trwa do 2-3 rano!

Domówka z pomocą animatora

Nie wszyscy rodzice są fanami dużych balów sylwestrowych. Część woli spędzać ten wyjątkowy wieczór na imprezach domowych. To także świetna okazja, aby zapewnić dzieciom sporo atrakcji i mieć szansę na zabawienie się w gronie przyjaciół. Wystarczy na popularną domówkę zaprosić profesjonalnego animatora, który zajmie się maluchami i zaproponuje im szalone zabawy w sylwestrowym stylu.

Podczas gdy rodzice będą bawić się w osobnym pokoju, ich pociechy mogą rozwijać talenty plastyczne, poznawać nowe piosenki i rozwiązywać zagadki. Animator na pewno zapyta wcześniej o zainteresowania podopiecznych. Może np. zorganizować imprezę tematyczną, której motywem przewodnim będzie jedna z bajek Disneya. Bal sylwestrowy z Anną i Elzą, Kopciuszkiem, Batmanem czy postaciami z Lego na długo zapadnie maluchom w pamięci.

Fajne

Bardzo dobrym pomysłem na zabawę sylwestrową dla dzieci jest wprowadzenie ich do świata noworocznych tradycji. Maluchy mogą własnoręcznie przygotować karteczki z przepowiedniami, które później będą losować one i ich rodzice. Masa śmiechu gwarantowana!

Jeśli rodzice wolą spędzić sylwestrową noc w rodzinnym gronie, to także mogą zapewnić swoim pociechom sporo atrakcji. Warto pomyśleć o zabawach, mini-balu, przebraniach, prostych pracach plastycznych. Ważne jest to, aby nie ulec pokusie posadzenia dziecka przed telewizorem.

Jak widać dzieci, nawet te małe, nie są żadną przeszkodą w zorganizowaniu udanej zabawy sylwestrowej. Wszystko zależy od chęci rodziców, którzy powinni skorzystać z profesjonalnej pomocy i nie rezygnować z aktywnego spędzenia ostatniej nocy w roku.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA