29 marca, 2018

Urodziny dla dziecka – w domu czy w sali zabaw?

Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Maluch znajdzie się w samym centrum uwagi, dostanie piękne prezenty, wszyscy goście będą przychodzić tylko i wyłącznie do niego.

Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Maluch znajdzie się w samym centrum uwagi, dostanie piękne prezenty, wszyscy goście będą przychodzić tylko i wyłącznie do niego. Czasy, gdy szczytem marzeń dzieci był tort przygotowany przez mamę i wizyta w ZOO, dawno minęły. Dziś rodzice często stają na głowie, byle tylko dogodzić ukochanej pociesze. Nikogo już nie dziwi organizacja imprezy urodzinowej z prawdziwego zdarzenia. Rodzice najczęściej wybierają między dwiema opcjami: urodzinami dla dziecka w domu lub w sali zabaw. Które rozwiązanie jest lepsze? Podpowiadamy.

Urodziny dla dzieci w domu – swoboda i… sprzątanie

Organizacja urodzin dla dziecka w domu to wciąż popularne rozwiązanie, wybierane nie tylko przez rodziców dysponujący ograniczonym budżetem. Głównym atutem jest w tym przypadku oczywiście nieco niższy koszt przyjęcia. Warto jednak pamiętać o kilku wadach, wśród których największą jest konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na przygotowanie potraw, kupienie produktów, a wreszcie na późniejsze posprzątanie całego domu (urodzinki, które nie kończą się pozostawieniem bałaganu, trudno uznać za udane).

Urodziny dla dzieci waszawa w domu na pewno dają sporą swobodę. Maluch czuje się pewnie w swoim środowisku, a rodzice także mają zapewniony wyższy komfort – mogą zostawić dzieci w pokoju i w tym czasie spokojnie pooglądać telewizję lub urządzić kolację dla dorosłych.

Rada

Aby zagwarantować sobie i dziecku, że urodzinki w domu będą udane, naprawdę warto zatrudnić profesjonalnych animatorów czasu wolnego. Zawodowcy doskonale wiedzą, jak zorganizować imprezę, aby uśmiech nie schodził z małych buziek, a przy okazji znacznie odciążą rodziców.

Zalety urodzinek w domu:

  • Nieco niższy koszt organizacji
  • Swobodna atmosfera
  • Wygoda – nie trzeba nigdzie jeździć
  • Możliwość wynajęcia animatorów dla dzieci, którzy zadbają o dobrą zabawę

Wady urodzinek w domu:

  • Bałagan, który trzeba będzie posprzątać

 

Może jednak wybrać salę zabaw?

Sale zabaw to prawdziwy hit ostatnich lat. W każdym większym mieście funkcjonuje przynajmniej kilka takich przybytków, które cieszą się ogromną popularnością. Sale zabaw regularnie organizują urodziny dla dzieci, co jest bardzo wygodne. Wielu rodziców z góry odrzuca jednak tę opcję, obawiając się wysokich kosztów. To nie do końca prawda.

Owszem, wynajmując salę zabaw samodzielnie w formule „all inclusive” (picie, przekąski, kawa dla rodziców, nieograniczone korzystanie z urządzeń), trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od 30 do 50 złotych za dziecko. Tańszym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z oferty firmy animacyjnej, która współpracuje z salami zabaw i może zapewnić preferencyjną cenę (10-20 złotych za dziecko), przy okazji dbając o to, by dzieci dobrze się bawiły.

Zorganizowanie urodzinek w sali zabaw daje coś bezcennego: komfort. Rodzice nie przejmują się sprzątaniem, wystrojem, miejscami do siedzenia etc. Firma animacyjna może zorganizować praktycznie wszystko i zagwarantować, że mali uczestnicy urodzin zapamiętają imprezkę na długo.

Zalety urodzinek w sali zabaw:

  • Pełna organizacja, co odciąża rodziców
  • Brak konieczności przygotowania domu i późniejszego sprzątania
  • Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo atrakcji, których w domu brakuje

Wady urodzinek w sali zabaw:

  • Nieco wyższy koszt (można go znacznie obniżyć korzystając z pośrednictwa firmy animacyjnej)
  • Konieczność dowiezienia dziecka do sali i spędzenia kilku godzin w oczekiwaniu na zakończenie imprezy

Podsumowując: z praktycznego punktu widzenia znacznie lepszym wyborem są urodziny dla dziecka w sali zabaw. Jednak bez względu na ostateczną decyzję warto pamiętać o najważniejszej kwestii: atrakcyjnych animacjach urodzinowych, które stanowią podstawę dobrej zabawy.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA