15 lutego, 2017

Zorganizowane urodziny dziecka pod opieką animatora – jak wybrać dobrą ofertę? Podpowiadamy

Kilkuletnie dziecko ma już swoje zainteresowania, a nawet pasje – głównie związane z zabawą i bohaterami ulubionych bajek. To sprawia, że rodzicom coraz trudniej jest zorganizować fantastyczne urodzinki i sprostać wszystkim oczekiwaniom pociechy

Kilkuletnie dziecko ma już swoje zainteresowania, a nawet pasje – głównie związane z zabawą i bohaterami ulubionych bajek. To sprawia, że rodzicom coraz trudniej jest zorganizować fantastyczne urodzinki i sprostać wszystkim oczekiwaniom pociechy. Z pomocą przychodzą profesjonalni animatorzy, którzy mogą zapewnić niemal wszystko, co jest niezbędne do udanej zabawy. Na rynku nie brakuje firm zajmujących się organizacją dziecięcych urodzin. Na co zwrócić uwagę przed wyborem konkretnej oferty? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad.

Elementy oferty

Impreza urodzinowa dla dziecka to bardzo obszerne określenie. Podczas rozmowy z firmą koniecznie trzeba dopytać o wszelkie szczegóły, a następnie nalegać, aby wszystko zostało zawarte w umowie. Tak, w umowie – nie polecamy korzystania z usług „firm” działających nielegalnie, ponieważ wyciągnięcie ewentualnych konsekwencji będzie później praktycznie niemożliwe.

W umowie muszą znaleźć się takie informacje, jak:

  • Gwarantowany czas trwania imprezy z opcją jej przedłużenia i ceną takiej usługi
  • Maksymalna liczba dzieci, która może wziąć udział w zabawie w ramach oferty
  • Liczba animatorów
  • Atrakcje dla dzieci: czy w cenie usługi jest malowanie buziek, skręcanie balonów, upominki dla dzieci oraz inne atrakcje

Profesjonalna firma nie może niczego ukrywać i zbywać pytań rodziców hasłem: „Dogadamy się”. Wszystko trzeba spisać, aby móc później wymagać realizacji konkretnych zapisów umowy.

Cena nie jest najważniejsza

Koszt organizacji urodzin dla dziecka jest relatywnie niski (nie przekracza 400-500 złotych za dziesięcioro dzieci i masę atrakcji), dlatego naprawdę nie ma sensu oszczędzać na wszystkim. W praktyce najbardziej opłacalne jest wybranie pełnego pakietu usług, co ograniczy ryzyko wystąpienia kłopotliwych sytuacji, gdy dziecko np. zaskoczy animatora pytaniem, kiedy będzie rozbijanie piniaty.

Bardzo ważne jest, aby uzgodnić z firmą, czy w cenie są zawarte wszystkie materiały. Nie może być tak, że oferta obejmuje zabawy w dmuchanym zamku, ale po imprezie rodzice dowiedzą się, że za jego wynajęcie trzeba dodatkowo zapłacić. Uczciwe firmy nie ukrywają kosztów i podają cenę usługi wraz ze wszystkimi akcesoriami.

Rada

Koniecznie zwróć uwagę na to, jak długi czas trwania imprezy gwarantuje firma w ramach przedstawionej oferty. Standardowo są to 2 godziny, ale zawsze można urodzinki przedłużyć. Warto jednak uściślić, ile taka usługa będzie kosztować.

Scenariusz imprezy? Nie jest konieczny

Każdy rodzic wie, że zabawy z dzieckiem nie da się do końca zaplanować. Dlatego warto zaufać kreatywności profesjonalnych animatorów. Firma oczywiście może przedstawić zarys planu działania, wcześniej poznając zainteresowania dzieci, ale tworzenie szczegółowego scenariusza eliminuje pole do spontaniczności i reagowania np. na zły humor małych uczestników imprezy.

Luźny plan imprezy powinien natomiast przewidywać różne okoliczności. Jeśli zaplanowane zostały gry terenowe, to animator musi wziąć pod uwagę ryzyko złej pogody. Co wtedy? Czy mamy plan awaryjny? Może dobrym pomysłem będzie wynajęcie od firmy namiotu ogrodowego?

Doświadczenie i kompetencje

Wybierając firmę do organizacji urodzinek dziecka naprawdę lepiej nie liczyć na szczęście. Trzeba ocenić kompetencje animatorów, a najlepiej zrobić to zapoznając się z dotychczasowymi realizacjami. Profesjonalna firma powinna mieć stronę internetową, na której umieści zdjęcia z wcześniej przygotowanych imprez tego typu. Zawsze warto też poprosić o numer telefonu do ostatniego klienta i porozmawiać z nim, czy jest zadowolony z obsługi.

Doświadczenie w tym zawodzie jest równie ważne jak odpowiednie podejście do dzieci. Animator musi wykazać się kreatywnością, cierpliwością i dużym optymizmem życiowym. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza rozmowa z przedstawicielem firmy, który najczęściej sam jest animatorem.

Wybranie odpowiedniej firmy do organizacji urodzin dziecka to gwarancja, że maluch zapamięta ten dzień na długo. I o to przecież chodzi.

Nasi partnerzy

Kto nam

Zaufał

Suntago
Energylandia
havet
BGK
Bank Pekao
Bank Polski
mBank
Empik
Westfield
Smyk
Carrefour
HBO
WWF
Cavaliada
Tramwaje warszawskie
Feel the flow
Sii
Orlen
Galeria północna
Mazowsze
Góralki
ING Bank Śląski
Alior Bank
Tor wyścigów konnych Służewiec
Homepark Janki
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Radisson Resort Kołobrzeg
Geovita
Collins Resorts
Zero Gravity
Olandia
Allegra biuro podróży
Trzy Wyspy Hotel & SPA
Baltin Hotel & SPA